Header-inner

تور روسیه و راهنمای سفر تور روسیه

77 11-اسفند-1398
تور روسیه و راهنمای سفر تور روسیه
تور روسیه و راهنمای سفر تور روسیه
تور روسیه و راهنمای سفر تور روسیه

تور روسیه از تهران

تور روسیه

درباره سفر تور روسیه

روسیه ، زمانی بزرگترین و قدرتمندترین عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق ، با این وجود همچنان یک کشور جذاب برای بازدید می باشد. در تور روسیه شما انواع آب و هوا و مناطق مخلف را تجربه می کنید، از سواحل عالی نیمه گرمسیری گرفته تا مناطق سرد زمستانی تلخ در شمال. با یه جا دیگه همراه باشید.
شهرهای دوست داشتنی آن از محبوب ترین مکان هایی برای بازدید در تور روسیه هستند و می توانند خود را در مقابل غرب نگه دارند.

هنگام عبور از مناطق مختلف در تور روسیه، بازدید کننده میتواند از تاریخ جنگ زده، از نبردهای شرور گرفته تا موسیقی و ادبیات کلاسیک عالی را تقریبا در همه جا نمونه هایی از هنر باشکوه را یافت کند، نه تنها در موزه ها بلکه در کیساهای این کشور عظیم.
جهت خرید بلیط هواپیمای تور روسیه کلیک کنید.

موقعیت جغرافیایی

روسیه در سراسر شمال آسیا و بیشتر مناطق اروپایی شرقی کشیده شده، به همین دلیل در آن طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی و زیست محیطی و بازه های زمانی متفاوت مشاهده می شود. از شمال غرب تا جنوب شرقی، روسیه با کشورهایی مانند فنلاند، استونی، لتونی، لیتوانی و لهستان (هر دو با استان کالینینگراد)، بلاروس، اوکراین، گرجستان، آذربایجان، قزاقستان، چین، مغولستان و کره شمالی هم مرز است. همچنین مرز دریایی آن با ژاپن از طریق دریای اختسک و با ایالت آلاسکا در امتداد تنگه برینگ مشترک می باشد.

تور روسیه

جمعیت و مذهب

بر اساس آخرین برآوردهای سازمان ملل جمعیت روسیه در تاریخ پانزدهم ژوئیه سال 2017، صد و چهل سه میلیون و سیصد و هفتاد دو هزار و پانصد و چهار نفر اعلام شد. جمعیتی معادل 1.91 درصد جمعیت جهان.

می توان از روسیه به عنوان یک کشور چند ملیتی و چند قومی نام برد، کشوری که مسیحیان ارتودوکس 75 درصد از جمعیت آن را و مسلمانان 5 درصد از جمعیت رسمی آن را پوشش می دهند. جمعیت هر یک از فرقه ها و ادیان دیگر مانند کاتولیک، پروتستانت، یهودیت و بودایی ها در این کشور تنها یک درصد اعلام گردیده. سایر مذاهب یک درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و حدود 8 درصد از بقیه مردم روسیه بی دین می باشند.

تور روسیه

واحد پول

واحد پولی که در تور روسیه به آن نیازمند هستید، روبل می باشد . هر روبل معادل 100 کوپک می باشد. در این کشور از اسکناس های 50، 100، 500، 1000 و 5000 به صورت متداول و از اسکناس های 5 و 10 روبلی به ندرت استفاده می شود. رایج ترین سکه های این کشور 1، 2، 5، 10 روبلی است و نادرترین آنها 1، 5، 10 و 50 کوپکی می باشد.

مناطق دیدینی در تور روسیه

تور روسیه

مسکو

به عنوان پایتخت روسیه ، مسکو مهمترین شهر روسیه است ، اما نه فقط به دلایل سیاسی، این شهر با بیش از 12 میلیون نفر نیز به دلیل تلاش های هنری خود از جمله باله ، سمفونی ها و هنر مشهور می باشد. گنبدهای پیازی شکل کلیساهای تاریخی خط افق را پر می کنند. کرملین با شکوه و میدان سرخ چشمگیر ، یکی از بزرگترین میادین جهان ، جاهایی است که نباید فراموش شود ، همانند مجسمه های لنین و استالین ، رهبران جنجالی در قرن بیستم. شواهدی بیشتر مبنی بر اینکه گذشته مسکو همیشه تمیز و تمیز نبود ، می توان در موزه های گلاگ و جنگ سرد دید. اول ایستگاه خود در تور روسیه را مسکو در نظر بگیرید.

تور روسیه

سن پترزبورگ

دومین شهر برای بازدید در تور روسیه، با نام لنینگراد شناخته شود ، اما اکثر مردم با نام تولد آن، سن پترزبورگ، از آن یاد می کنند. سن پترزبورگ در سال 1703 توسط تزار پیتر بزرگ تأسیس شد ، زمانی پایتخت امپراتوری روسیه بود. نام آن در سال 1924 به لنینگراد تغییر یافته است. به دلیل قرار گرفتن در رودخانه نوا ، که به خلیج فنلاند و سپس به دریای بالتیک تغذیه می شود ، این شهر یک کروز محبوب شمال و یکی از محبوب ترین مکان ها برای بازدید در تور روسیه می باشد. این شهر که به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه شناخته شده است ، یکی از بهترین مجموعه های هنری جهان را در ارمیتاژ به خود اختصاص داده و کلیساها به هنر باشکوه شهر می افزایند. Nevsky Prospekt معروف ترین خیابان خرید و خیابان ناهار خوری است.

تور روسیه

حلقه طلایی / Golden Ring

سومین جای پیشنهادی یه جا دیگه در تور روسیه حلقه طلایی می باشد. حلقه طلایی چندین شهر خارج از مسکو را به هم پیوسته است که موجب ایجاد حس هیجان در وجود آدمی می شود. مناطق روستایی زیبا و پر از باغ های گیلاس ، کلبه های زیبا و کلیساهای نمادین که شامل قدیمی ترین هنر این کشور است ، این منطقه را به مکانی ویژه برای بازدید تبدیل می کند. یکی از قدیمی ترین مناطق روسیه ، امروزه گردشگران تور روسیه که می خواهند دوره گذشته را تجربه کنند ، بسیار محبوب است. روش سنتی برای دیدن شهرها باعث می شود که یک حلقه خلاف جهت عقربه های ساعت از مسکو شروع و خاتمه یابد: ولادیمیر ، سوسدال ، کاستروما ، یاروسلاول ، روستوف ولیکی ، پرزلاو-زالسکی و سرجیف پوزاد. کلیساهای سنگی سفید ، صومعه ها و قلعه ها فقط بعضی از دیدنی های آن هستند.

تور روسیه

کازان

کازان گاهی اوقات به عنوان استانبول ولگا خوانده می شود زیرا شهری است که فرهنگ های اروپایی و آسیایی با آن ملاقات می کنند. پایتخت تاتارستان یک شهر دوست داشتنی است که برج کلیسا و مناره هایش خط افق را پر می کنند. همچنین به عنوان سومین پایتخت روسیه شناخته می شود ، پس از مسکو و سن پترزبورگ ، ساکنان کازان از بالاترین استانداردهای زندگی در روسیه برخوردار هستند. مکانهای دیدنی شامل بقایای کازلین کازان است که توسط ایوان وحشتناک نابود شده است. خیابان Bauman ، خیابان خرید عابرین پیاده در تور روسیه می باشد.
رزرو هتلجهت رزرو هتل ارزان قیمت کلیک کنید

قیمت 7900000 تومان

این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

نظر خود را ثبت کنید

برای ثبت نظر لازم است که وارد حساب کاربریتان شوید ، برای ورود کلیک کنید