Header-inner

خرید تور کرمانشاه و راهنمای سفر

57 11-اسفند-1398
خرید تور کرمانشاه و راهنمای سفر
خرید تور کرمانشاه و راهنمای سفر
خرید تور کرمانشاه و راهنمای سفر
خرید تور کرمانشاه و راهنمای سفر

تور کرمانشاه ویژه اسفند 98 به مدت 3 شب و 4 روز

تور کرمانشاه

خدمات تور کرمانشاه

 • صبحانه
 • اسقبال و بدرقه (قابل هماهنگی)
 •  گشتهای کامل کرمانشاه گردی ( قابل هماهنگی)

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.


کرمانشاه از عنوان کرمانشاه متعلق به دوره ساسانی نشات گرفته است ، که به عنوان "پادشاه کرمان" ترجمه می شود. به طور مشهور ، این عنوان توسط پسر شاپور سوم ، شاهزاده بهرام برگزار شد ، که پس از انتصاب استاندار استان کرمان (استان کرمان امروزی) به این عنوان اعطا شد. بعدها، در سال 390 ، هنگامی که وی به عنوان بهرام چهارم جانشین پدر خود شد، کرمانشاه را تأسیس کرد و عنوان سابق خود را در شهر جدید یعنی "(شهر شاه) کرمان" به کار برد.
پس از انقلاب در سال 1979 ، این شهر برای مدت کوتاهی به نام قهرمانشهر نامگذاری شد و بعداً نام این شهر و همچنین استان به باختران تغییر یافت. باختران به معنای غربی است که به موقعیت شهر و استان در داخل ایران اشاره دارد. اما پس از جنگ ایران و عراق ، این شهر به کرمانشاه تغییر نام یافت ، زیرا بیشتر با میل ساکنان آن ، ادبیات فارسی و خاطره جمعی ایرانیان طنین انداز شد.

کرمانشاه

راهنمای تور کرمانشاه

استان کرمانشاه با مساحت ۲۴٬۶۴۰ کیلومتر مربع، هفدهمین استان ایران از نظر وسعت است که ۱/۵ درصد مساحت کشور را دربرمی‌گیرد، از استان‌ های غربی ایران می باشد که با کشور عراق هم مرزاست. این استان از شمال با استان کردستان، از جنوب با استان لرستان و ایلام، از شرق با استان همدان و از غرب با کشور عراق همسایه میباید. مرکز استان کرمانشاه، شهر کرمانشاه است.

بر اساس آخرین تغییرات در ۱۳۹۰ استان کرمانشاه از ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۱ بخش و ۸۴ دهستان تشکیل شده‌ است


بلیط هواپیماجهت خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت کلیک کنید

آب و هوای شهر کرمانشاه

کرمانشاه دارای آب و هوایی است که به شدت از مجاورت کوه های زاگرس تحت تأثیر قرار می گیرد و به عنوان آب و هوای مدیترانه ای گرم تابستان (Csa) طبقه بندی می شود. ارتفاع شهر و قرار گرفتن شهر در معرض وزش باد شدید باعث می شود بارش کمی بیشتر شود (بیش از دو برابر تهران) اما در عین حال نوسانات درجه حرارت روزانه ای را به ویژه در تابستان های تقریباً بارانی ایجاد می کند که در طول روز بسیار گرم باقی می مانند. کرمانشاه زمستانهای نسبتاً سرد را تجربه می کند و معمولاً در پاییز و بهار بارندگی وجود دارد. در زمستان حداقل دو هفته پوشش برفی دیده می شود.

با تمام توضیحاتی که در بالا گفته شد، بهترین زمان برای تور کرمانشاه فصل تابستان و اواخر بهار می باشد، در این فصل البته مسافران زیادی هم به کرمانشاه سفر می کنند و متوسط هزینه ها کمی بالا می رود، اگر می خواهید که در فصل ارزانی به تور کرمانشاه سفر کنید پیشنهاد ما زمستان است.

اقامت در تور کرمانشاه

در کرمانشاه گزینه های مختلفی برای اقامت وجود دارد از جمله هتل ها ، مهمانسرا ها ، اقامتگاه های سنتی که درادامه راهنمای سفر به تور کرمانشاه به چند مورد از هتل های خوب کرمانشاه از نگاه مسافران اشاره خواهیم کرد.

هتل های پیشنهادی در تور کرمانشاه

 • هتل ۵ ستاره‌ی پارسیان
 • هتل ۴ ستاره‌ ی آزادگان
 • هتل ۴ ستاره جمشید
 • هتل ۳ ستاره کوروش

هتل پارسیان یکی از بهترین و زیباترین هتل های شهر کرمانشاه است و از سال 1389 فعالیت خود را در این شهر آغاز کرده است.

با توجه به این که برای بازدید از بیشتر اماکن تاریخی کرمانشاه باید اندک مسافرتی را طی کنید باز هم با این وجود این هتل موقعیت مکانی مناسبی دارد که با اماکن تاریخی همچون طاق بستان، مسجد عمادالدوله، موزینه پارینه سنگی فاصله ای کمتر از 10 کیلومتر دارد.

تعداد طبقات تعداد اتاق ها تحویل اتاق تخلیه اتاق
9 100 ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰

آدرس: کرمانشاه، بلوار شهید کشوری، جنب پل ولایت
رزرو هتلجهت رزرو هتل ارزان قیمت کلیک کنید

تور کرمانشاه

شکم گردی در تور کرمانشاه

کرمانشاه علاوه بر جاذبه های تاریخی دارای جاذبه های فراوانی باری افراد عاشق غذا نیز می باشد. نقطه مشترک تمامی غذاهای کرمانشاه وجود گوشت قرمز در آنها می باشد. از جمله این غذاها می توان به دنده کباب، دست پیچ و خورش خلال اشاره کرد. این شهر دارای سوغاتی ها و شیرینی های لذیذی مثل نان خرمایی، نان برنجی و کاک نیز می باشد. از دیگر سوغاتی های این شهر می توان از روغن کرمانشاهی، جاجیم و قالی، موج بافی، چبغ بافی، گیوه کرمانشاهی نام برد.


رستوران های پیشنهادی در تور کرمانشاه

 • رستوران شایلی
 • رستوران هتل جمشید
 • رستوران چلچله
 • رستوران بهارستان
 • دنده کباب رضایی

یکی از بهترین رستوران ها که در راهنمای سفر به کرمانشاه می خواهیم به آن اشاره کنیم، رستوران شایل می باشد. رستوران و کافی شاپ شایلی دارای درجه کیفی 5 ستاره می باشد و مورد استقبال مسافرین قرار گرفته است. 
ساعات کار: همه روزه از ساعت 12:00 تا 15:00 برای ناهار و از ساعت 19:00 تا 22:00 برای شام

آدرس: کرمانشاه، رفعتیه، انتهای خیابان پزشکان


جاذبه های گردشگری در تور کرمانشاه

طاق بستان

طاق بستان مجموعه ای از نقش برجسته های سنگی بزرگ از دوران امپراتوری ساسانیان ایران است ، سلسله ایرانی که از 226 تا 650 میلادی بر غرب آسیا حکومت می کرد. این نمونه از هنر ساسانی در 5 کیلومتری از مرکز شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. در قلب کوه های زاگرس واقع شده است ، جایی که تقریباً 1700 سال باد و باران را تحمل کرده است.

حکاکی ها ، برخی از بهترین و بهترین نمونه های مجسمه های ایرانی در دوره ساسانیان ، نمایانگر سرمایه گذاری های اردشیر دوم (389-379) و شاپور سوم (383-383) است. مانند دیگر نمادهای ساسانی ، طاقب ستان و الگوهای امدادی آن بر قدرت ، تمایلات مذهبی ، جلال ، افتخار ، پهناور بودن دربار ، بازی و روحیه مبارزاتی ، جشن ، شادی و شادی می پردازد.

پادشاهان ساسانی یک مکان زیبا در امتداد مسیر کاروان تاریخی جاده ابریشم و محل اردوگاه انتخاب کردند. این تسهیلات در مجاورت چشمه ای مقدس قرار دارد که درون استخر بزرگ بازتابی در پایه یک صخره کوهی خالی می شود. طاقب ستان و سنگ فرش آن یکی از 30 یادگار مانده ساسانی کوههای زاگرس است. به گفته آرتور پوپ ، بنیانگذار موسسه هنر و باستان شناسی ایران در ایالات متحده ، "هنر مشخصه مردم ایران و هدایایی بود که به آنها عطا کردند."

طاق بستان

بیستون

کتیبه بیستون به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. کتیبه بیستون کتیبه ای چند زبانه است که در کوه بیستون واقع شده است. این کتیبه شامل سه نسخه از همان متن است که به سه زبان مختلف خط میخی شکل نوشته شده است: فارسی قدیم ، ایلامی و بابل. یک افسر ارتش انگلیس ، هنری راولینسون ، این کتیبه را که در دو قسمت ، در سال 1835 و 1843 رونویسی شده بود ، داشت. راولینسون توانست ترجمه متن میخی فارسی قدیمی را در سال 1838 ترجمه کند. این کتیبه تقریباً 15 متر با 25 متر عرض و 100 متر ارتفاع از صخره سنگ آهک از جاده ای باستانی که پایتخت های بابل و رسانه را به هم وصل می کند (بابل و اکباتانا) است. از آنجا که کنار کوه برداشته شد تا این کتیبه پس از اتمام آن نمایان شود ، بسیار غیرقابل دسترسی است. متن فارسی قدیم شامل 414 سطر در پنج ستون است. متن ایلامی شامل 593 سطر در هشت ستون و متن بابلی در 112 سطر است. این کتیبه با نقش برجسته ای از زندگی داریوش نشان داده شده است که کمانی را به عنوان نشانه ای از پادشاهی در دست گرفته است ، و پای چپ خود را روی سینه ی یک چهره که در پشت او قرار دارد ، گذاشته است. داریوش توسط دو خدمتکار در سمت چپ حضور دارد و ده چهره در یک متری در سمت راست ایستاده ، با دستانی گره خورده و طناب در گردنشان ، نماینده مردمان فتح شده هستند.

بیستون

معبد آناهیتا

معبد آناهیتا بنایی است سنگی که کارشناسان آن را یکی از بزرگترین ها در ایران می دانند و در شهر کنگاور استان کرمانشاه قرار دارد. گرچه بین کارشناسان اختلافاتی وجود دارد اما این گمان می رود که این بنا مربوط به دوران سانانیان و اشکانیان باشد. آناهیتا در گذشته نمادی از فرشته و نگهبان آب بوده است.

معبد آناهیتا

سرآب نیلوفر

سرآب نیلوفر دریاچه ای است محل رشد نیلوفر های آبی در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه که جز آثار طبیعی ملی ایران به ثبت رسیده است. بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه در فصل تابستان می باشد.

سرآب نیلوفر

مراکز خرید شهر کرمانشاه

 • بازار کرمانشاه

آدرس: کرمانشاه، خیابان شهید نوابی

 • بازار توپخانه

آدرس: کرمانشاه، سرچشمه، مؤید

 • بازار زرگرها

آدرس: کرمانشاه، خیابان مدرس، نرسیده به سه راه نواب، خیابان جلیلی

 • پاساژ آنجلس

آدرس: کرمانشاه، شهرک آبادانی و مسکن، بلوار گل‌ها، خیابان لاله

 • مرکز خرید نوبهار پلازا

آدرس: کرمانشاه، ۲۲ بهمن، چهاراه نوبهار

 • مرکز خرید الهیه

آدرس: کرمانشاه، شهرک الهیه، خیابان کاشانی

مراکز درمانی در تور کرمانشاه

 

 • بیمارستان شهید دکتر بهشتی

تلفن: 37277708-081

آدرس: خیابان شریعتی

 • بیمارستان امام رضا (ع)

تلفن: 34276301-081

آدرس: سرخه لیژه، بلوار پرستار

 • بیمارستان شهدا

تلفن: 38354113-081

آدرس: بلوار شهید بهشیتی، جنب استادیوم آزادی

 • بیمارستان امام حسین (ع)

تلفن: 34274641-081

آدرس: طاق بستان، نرسیده به پارک کوهستان

 • بیمارستان طالقانی

تلفن: 38367984-081

آدرس: بلوار شهید بهشتی

قیمت 735000 تومان

این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

نظر خود را ثبت کنید

برای ثبت نظر لازم است که وارد حساب کاربریتان شوید ، برای ورود کلیک کنید